Udało się

Rozpocząć program rozbudowy ścieżek rowerowych

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak popularna wśród mieszkańców naszego miasta jest turystyka rowerowa. Dlatego też rozbudowaliśmy bazę naszych ścieżek rowerowych.

4 zupełnie nowe trasy rowerowe powstały na Ośrodku Wodnym „Balaton”. Nowe trasy rowerowe opracowane zostały przez specjalny zespół, w skład którego wchodził zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego Eugeniusz Ogrodnik, dyrektor MOSiR „Centrum” Bogdan Bojko, przedstawiciele Izby Gospodarczej oraz miłośnicy turystyki rowerowej z naszego miasta.
Prace całego zespołu pozwoliły stworzyć dwa projekty, dotyczące nowych ścieżek rowerowych. Jeden z projektów to ścieżki wewnątrz miasta, które łączyć się będą z tymi prowadzącymi z okolicznych gmin. Drugi projekt to nowe ścieżki i trasy na terenie Balatonu i Grodziska. I właśnie ten drugi projekt udało się już zrealizować.

rower4
Pracownicy MOSiR-u Centrum zinwentaryzowali  istniejące ścieżki na terenie Balatonu, połączyli je i w ten sposób powstała propozycja czterech tras. Dla zaprawionych w bojach rowerzystów czekać będzie trasa czarna, scharakteryzowana jako trudna, której długość wynosi około 2200 metrów i czeka na niej bardzo stromy podjazd. Podobnie będzie w przypadku trasy niebieskiej – również czeka nas tam stromy podjazd, jednak w porównaniu z czarną odrobinę łagodniejszy, natomiast dla odmiany trasa jest prawie o 1,5 km dłuższa.
rower2

Ci, którzy nie będą chcieli od razu dawać z siebie wszystkiego, mogą zdecydować się na trasę zieloną – czyli łatwy, 1,5 km odcinek łączący drogę asfaltową wzdłuż zbiornika ze ścieżką leśną dookoła Balatonu. Gdy jednak to będzie zbyt prosta trasa można spróbować również czerwonej trasy, która przez 2,6 km prowadzi przez piękną okolice. Charakterystyczny dla trasy czerwonej jest dość stromy podjazd i łagodniejszy zjazd.
rower3

Natomiast w dalszym ciągu prowadzone są pracę nad projektem, który zakłada stworzenie sieci ścieżek rowerowych, które łączyć się mają z tymi, które prowadzą z okolicznych gmin.